english version

"Touch of Ireland -The Storm"  to całe bogactwo prawdziwej irlandzkiej muzyki i tańca. Kompilacja utworów muzycznych i choreografii tanecznych, mocno osadzonych w irlandzkiej tradycji. Jest jednocześnie spektaklem niezwykle rozbudowanym pod względem aranżacji muzycznych, kostiumów, używanego instrumentarium... . Raz delikatne i zwiewne, a raz dynamiczne i porywające tańce irlandzkie, z towarzyszeniem muzyki, tworzą pasjonujące, kolorowe widowisko gwarantujące publiczności przeżycia estetyczne i świetną zabawę.

Repertuar dobrano tak aby możliwe było wyeksponowanie wszystkich najbardziej charakterystycznych, a jednocześnie przemawiających do publiczności, elementów tańca irlandzkiego: jest więc aksamitny, kobiecy slip jig; są bardzo radosne, mieszane układy tańczone w klimatach irlandzkiego ceili; pokazy solo, umożliwiające tancerzom zaprezentowanie maksimum swoich umiejętności i najbardziej skomplikowanych kroków; wreszcie najbardziej oczekiwany i niezwykle ceniony przez publicznośæ step irlandzki, również w wydaniu a`capella.

Najcenniejszą cechą przedsięwzięcia jest połączenie dwóch form sztuki irlandzkiej "na żywo".

Na świecie funkcjonuje wiele widowisk opartych na irlandzkim tańcu, ale zwykle są one pozbawione "żywej muzyki", na którą w projekcie Touch of Ireland został położony niezwykle duży nacisk. Z jednej strony gwarantuje to pełnię odbioru widowiska; sprawia, że jest ono bardziej "autentyczne"; z drugiej zaś, w momentach gdy tancerze opuszczają scenę, muzycy wypełniają przestrzeń swoimi instrumentami, a że Carrantuohill to zespół charyzmatyczny i łatwo nawiązujący kontakt z publicznością - skupia na sobie uwagę i bawi się razem z widzami.

"Touch of Ireland - The Storm" to zatem niezwykle zrównoważone w proporcjach: MUZYKA i TANIEC.

... i wszystko na żywo!

Zespół CARRANTUOHILL, od 30 lat wykonujący muzykę opartą na irlandzkiej tradycji, zrealizował dotąd ponad 3.500 koncertów w Polsce i na świecie; wydał 14 płyt CD, 3 DVD przy produkcji których współpracował m.in. z takimi artystami, jak: Anna Maria JOPEK, Stanisław SOJKA, Paweł KUKIZ, Anita LIPNICKA, Kuba BADACH, Robert KASPRZYCKI, Urszula DUDZIAK, Krzysztof ŚCIERAŃSKI, Bernard MASELI, Marek RADULI, Tomasz SZUKALSKI, Wojciech KAROLAK, Maciej BALCAR... Carrantuohill wielokrotnie gościł w Irlandii występując na największych irlandzkich festiwalach oraz zdobywając tak cenne umiejętności gry "u źródeł". Do największych sukcesów Carrantuohill zaliczyć należy występy w Claremont McKenna College w Kaliforni na osobiste zaproszenie Czesława Miłosza. Atutem Carrantuohill jest to, że koncerty zespołu z powodzeniem odbywają się zarówno w atmosferze tradycyjnego irlandzkiego pubu jak i na największych scenach festiwalowych czy teatralnych / Roches de Celtique (Francja), Dancing with Lunasa (Irlandia), EuroWoodstock (Budapeszt), Teatr ROMA, Sala Kongresowa, NOSPR, Teatr Wielki, Dom Muzyki i Tańca, Przystanek Woodstock.../

Treblers - formacja, w skład której wchodzą najlepsi polscy tancerze z wieloletnim doświadczeniem scenicznym. Niezwykle dynamiczna i barwna, fascynuje ekspresją ruchu i oryginalnymi choreografiami, opartymi na tradycyjnym tańcu irlandzkim z domieszką klimatów współczesnych. Jej występy to połączenie wdzięku tancerek, efektownych kostiumów, wysokiego poziomu technicznego - ze szczególnym uznaniem publiczności spotyka się za każdym razem widowiskowy step irlandzki. W bogatym dorobku scenicznym grupa ma pokazy na największych scenach w Polsce i za granicą (Niemcy, Czechy, Ukraina). Grupa gościła m.in na deskach Sali Kongresowej, Teatru Muzycznego Roma, Teatru na Wodzie w warszawskich Łazienkach, Teatru Rampa, Teatru Ziemi Lubuskiej, krakowskiego Teatru Groteska... 

Do współpracy przy realizacji produkcji widowiska Touch of Ireland zapraszamy często również gości wokalistów - m.in Roberta Kasprzyckiego, Annę Buczkowską... dzięki którym publiczność może wyciszyś się przy nastrojowych balladach albo rozśpiewać przy najbardziej znanych irlandzkich utworach.

Przedstawienie składa się z dwóch części - 2 X 50 minut.

Agencja Artystyczno-Reklamowa "CELT" 44-240 Żory, ul. Wodzisławska 1

tel/fax: +48 32 4341 566, tel. +501 693114, celt@celt.pl, www.celt.pl